neljapäev, 10. juuli 2025

Potitrenn, viimane vaatus

Olen järjest läbi lugenud kaks põnevikku ühelt healt autorilt Louise Candlish. Tema kirjastiil ja ka valitud teemad tunduvad väga mulle: põnevikud, tegevus toimub Londonis, palju on juttu kinnisvarast, pereelust, palju on süžeepöördeid. Ja kõige tähtsam, ta kirjutab nii nauditavalt, nii stiilselt, et raamat lausa lendab käes. Praegu olen lõpetamas tema raamatut "Before we say goodbye". Eile õhtul jäin terrassil lugedes sellisesse seisu, et kümme lehekülge lõpuni, aga vot päris lõpuni ei lugenud, jätsin endale seda naudingut veel tänaseks ka. Hommik otsa olen nüüd lugenud hoopis värsket Ekspressi, aga nüüd, kus lapsed tuduvad, kirjutan selle blogipostituse ära ja lähen loen oma haarava raamatu lõpuni. 

Täna on meil lauamänguõhtu mõnede mehe endiste töökaaslastega. Kuna mul oli selleks vaja hankida küllalt palju snäkke ja jooke, mis lastekärusse ära ei mahuks, käisime lastega autoga poes. Nad käituvad seal üpris kenasti: Iti istub kärus, Kaur kõnnib kõrval. Kordamööda saavad nad asju kärusse panna ja Kauril on ka ülesandeks neid mulle riiulilt välja otsida.

"Lähme võtame hallitusjuustu ka," meelitasin riiulite vahele ära kaduma kippuvat Kauri lähemale. "Hallituuuus, hallituuuus!" hakkasid lapsed kooris üle poe laulma, mina muiet tagasi hoidmas. Sekundi pärast unustasid nad hallitusjutu ära ja laulsid väga kõvasti edasi "Sepapoisse". Kui me kassasse jõuame, siis Iti laseb tavaliselt läbi kliendikaardi ja Kaur maksab minu kaardiga ostude eest. Kaur aitab neid ka pakkida. Eriti tore on siis, kui mõlemad juhtuvad kõva häälega veel müüjat tervitama, siis nad saavad isegi müüjalt kiita.

Mu lapsed on tihti parajad põrgulised ja kaugel hästi käituvatest lastest, aga poes käituvad nad tõesti päris kenasti, mille üle mul on hea meel. Arvan, et suur osa on sellepärast, et nad ei tea, mis kõik need värvilised maiustused ja snäkid üldse on ja kuidas nad maitsevad. Nad ei oska neid paludagi ja ostlevad poes rahulikult. See tundub mulle küll ulme, et ma peaks iga poeskäigu ajal lapsele midagi magusat ostma ja tal seda süüa laskma, et ta rahus oleks.

Aga üks asi, millega oleme nagu omadega plaanist maas, on täiesti mähkmevabad lapsed. Kaur on praegu kolm ja pool ja kõik uinakud maganud seni elus mähkuga ning peaaegu alati kõik need mähkud ka täis pissinud. Perearst ütles, et ju tal siis aju ja keha veel ei tee nii palju koostööd, et öösel mitte pissida. Mind ennast juba ammu see piinas ja kohutavalt kahju keskkonnast, et mul nii vana laps iga päev kaks mähkut ära kasutab. Võtsin siis plaani, et nüüd puhkuse ajal harjutan mõlemad lapsed sada protsenti mähkuvabaks. Päike paistab, hea palju pesu pesta ja voodipesu õues kuivatada.

Itiga on seis suht hea. Lõunauinakud on tal täiesti kuivad, öösiti ta peaaegu iga kord siiski hommikuks on pissinud, aga ühe korra. Võtab ise endal märjad alukad jalast ära ja liigub kuiva koha peale magama. Iti pole nüüd enam poolteist nädalat kasutanud ühtegi mähkut ega hakka enam kasutama ka. Peseme seda pesu, palju vaja.

Kauril oli vaimne blokk peal ja tema poolteist nädalat on keeldunud ilma mähkuta magama minemast. Ta kardab ilmselt märga voodit. Ütles, et kasutame olemasolevad mähkud ära ja siis ta proovib. Eile õhtuks siis sai meie mähkmevaru täitsa nulli ja Kaur sai aluspükstega magama minna. Eks seda tralli ja voodipesu vahetamist ja öösel pissimas käimist oli küll - vähemalt võib nii kinnitada mees, kes selle kõigega tegeles :D Olen end valmis pannud, et tulevad mõned rahutumad ööd, aga tagasi enam ei lähe ja ühtegi pakki mähkmeid enam ei poest koju ei too. On juba tagumine aeg selleks. Ja pesumasin ka hakkab aina huugama, aga saame hakkama.

Samuti püüan Kaurile kinnitada, et pole hullu, kui tuleb mõni piss ka voodisse, et voodipesu peseme ära ja veekindel lina on all. Ma ei taha, et ta kardaks midagi magamisega seoses.

Pöidlad pihku meile!

Aga aed on meil aina kaunim ja kaunim. Multšisin äsja teist korda vaarikad üle, sest eelmine kiht oli liiga õhuke ja sealt kasvas umbrohi läbi. Ka sõstrapõõsas, tikker ja arooniad said multširingi endale ümber ja näevad nüüd šefid välja. Maitsesime ka esimesi mustsõstraid oma pisikese põõsa küljest. Päris valmis veel ei ole, aga sõstramekk oli küljes küll! Must sõstar on mulle nii nostalgiline mari, see on mu lapsepõlve maitsega. Me suviti muud ei söönudki kui aiamaalt musti sõstraid!

Mees möllab kurki ja kõrvitsat kasvatada ja pani paar nädalat tagasi istutuskasti koguni kartulit maha! Need läksid mühinal kasvama ja taimed on juba pea meetrikõrgused.

Aed teeb õnnelikuks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar